17:12
16 Grudzień 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Skarszewy idą na wojnę z reumatoidalnym zapaleniem stawów

Zamieszczono dnia czw., 2018-01-11 10:56

Gminny Ośrodek Zdrowia w Skarszewach rozpoczyna realizację programu pn. „Wczesne Wykrywanie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów”, który prowadzony jest przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Osoby niezdiagnozowane, a podejrzewające u siebie początek reumatoidalnego zapalenia stawów, mogą już od najbliższego poniedziałku rejestrować się Gminnym Ośrodku Zdrowia w Skarszewach oraz filii w Pogódkach.

Pierwszym etapem będzie wywiad przeprowadzony przez pielęgniarkę. Jeżeli w wyniku analizy potwierdzą się powody do niepokoju, pacjent zostanie skierowany do lekarza, który na podstawie pogłębionego wywiadu i badania skieruje na wskazane w programie badania laboratoryjne. 
Po tej wstępnej diagnostyce pacjent spełniający kryteria podejrzenia RZS zostanie skierowany do specjalistycznej poradni reumatologicznej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o., która prowadzi w/w program (krótki termin oczekiwania na wizytę w ramach programu).

Ważna wskazówka dla pacjentów - rejestrując się w GOZ prosimy o podanie informacji o chęci skorzystania z programu RZS.

Przypomnijmy, że program pn. „Wczesne Wykrywanie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów”, finansowany jest z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020, Działanie 5.1 Programy profilaktyczne.Jego celem jest zmniejszenie opóźnień diagnostycznych i poprawa wczesnej wykrywalności RZS. Ponadto realizacja projektu ma przyczynić się do poprawy rokowania oraz utrzymania aktywności zawodowej chorych.

foto+info: Facebook/Skarszewy

K.