03:07
18 lipiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Zwiedzaj Gdańsk szlakiem drzew. Styczniowe Gdańskie Miniatury z cisem w tytule

Zamieszczono dnia czw., 2018-01-11 22:45

Zimowy spacer po zielonym Gdańsku? Z odrobiną wyobraźni i Gdańskimi Miniaturami to możliwe! 20 stycznia uczestnicy i uczestniczki odkryją, gdzie rosną najpiękniejsze cisy w mieście. Gdańskie Miniatury to także spotkanie z historią w nietypowej formie quizu z zagadkami. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na zimową wędrówkę po Grodzisku i okolicach 20 stycznia o godz. 12.00. Początek spaceru przy Kościele Bożego Ciała (ul. 3 Maja 19).

Cis może przybrać formę drzewa lub krzewu, jego drzewa są zawsze zielone i pięknie się prezentują. Na szlaku styczniowej wędrówki znajduje się kościół, szpital i dawny cmentarz Bożego Ciała przy ulicy 3 Maja, cisy na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy, rozległe Grodzisko i Cmentarz Garnizonowy. Gdzie jeszcze w Gdańsku znajdują się przepiękne cisy? W urządzonej na wzór ogrodów francuskich części Parku Oliwskiego. Stanowią ona oprawę Pałacu Opatów. Założony w XVIII wieku ogród do dziś wyróżnia się wysokimi cisami w kształcie stożków. 

 

Bezpłatna publikacja Gdańskie Miniatury - Tajemnice gdańskich uliczek. Książka wciąż dostępna w IKM.

Szukasz niebanalnego przewodnika po Gdańsku dla dzieci? Znajdziesz go w Instytucie Kultury Miejskiej! Bezpłatna publikacja Gdańskie Miniatury - Tajemnice gdańskich uliczek to 9 tras z mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem, który podsumowuje każdy rozdział. Odkrywanie miasta zachwyca, odbierz więc swoją książkę w IKM przy ul. Długi Targ 39/40 i ruszaj na spacer. Książka dostępna jest do wyczerpania nakładu.

Gdańskie Miniatury - Tajemnice gdańskich uliczek to publikacja zawierająca grę miejską w formie drukowanego przewodnika. Każda wycieczka to jeden rozdział zawierający mapkę danej trasy, aktualne fotografie omawianych obiektów i scenariusz zawierający historię, ciekawostki dotyczące przedstawianych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdej części znajduje się quiz, którego pytania skonstruowane są w taki sposób, by można było na nie odpowiedzieć tylko odwiedzając dane miejsce.

 

Spacer Gdańskie Miniatury | Zielone miasto - cis 

Data: 20 stycznia, godz. 12.00

Kategoria wiekowa: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat.

Czas trwania: około 1,5 godziny.

Spotkanie: przy Kościele Bożego Ciała (ul. 3 Maja 19).

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: miniatury@ikm.gda.pl. Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany.

---

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Patroni medialni: iBedeker.pl, Radio Gdańsk, Historia.org, Miasto Dzieci, Magazyn Together

mat. prasowy