12:12
16 Grudzień 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Pruszcz Gdański: Groził i zniszczył elewację

Zamieszczono dnia sob., 2018-01-13 00:26

Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 28-letniego pruszczanina podejrzanego o zniszczenie elewacji bloku mieszkalnego oraz kierowanie gróźb karalnych. Przestępstwa miały miejsce w listopadzie 2017 roku na jednym z pruszczańskich osiedli mieszkaniowych. Mężczyzna podczas zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany usłyszał 3 zarzuty zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się zniszczeniem mienia
zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie elewacji bloku mieszkalnego. Wartość szkody została oszacowana na kwotę około 600 złotych. Do zatrzymania doszło w czwartek (11 stycznia br.) o godz. 21.40 w miejscu zamieszkania podejrzanego. Mężczyzna podczas zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z ustaleń śledczych wynikało, że w listopadzie 2017 roku 28-letni pruszczanin będąc pod wpływem alkoholu zniszczył elewację bloku mieszkalnego oraz kierował groźby pozbawienia życia wobec trzech osób.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 3 zarzutów- zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

foto+info: Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim