17:12
16 Grudzień 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Kolbudy: Orszak Noworoczny i Konkurs Kolęd

Zamieszczono dnia sob., 2018-01-13 10:00

We wtorek 16 stycznia ulicami Kolbud przejdzie Orszak Noworoczny, który wyruszy o godzinie 10.15 z placu apelowego przed głównym wejściem do budynku Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego. Uczestnicy udadzą się do Sali Koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, gdzie o godzinie 11.00 rozpocznie się II Gminny Konkurs Kolęd Kaszubskich.

Organizatorami wydarzenia są Wójt Gminy Kolbudy, ZKPiG Kolbudy oraz lokalny oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

- Zapraszamy wszystkich do wspólnego, radosnego świętowania. Mile widziane będą przebrania i gadżety nawiązujące do tematyki Bożonarodzeniowej i Noworocznej. Śpiewając kolędy będziemy przemieszczać się chodnikiem z placu apelowego przed szkołą w Kolbudach do Sali Koncertowej. – mówią koordynatorzy przedsięwzięcia.

Uczestnicy Orszaku Noworocznego będą mieli okazję podziwiać uczestników, drugiego już, Gminnego Konkursu Kolęd Kaszubskich. Jego celem jest popularyzacja tradycji śpiewania kolęd, folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej.

- Konkurs jest okazją do publicznego zaprezentowania talentów wokalnych i pozwala młodzieży wykazać się znajomością języka kaszubskiego – słyszymy od organizatorów.

Na naszej scenie zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Kolbudy. Każda z placówek ma możliwość zgłoszenia, liczących do pięciu osób, zespołów z klas I-III, IV-V, VI-VII oraz klas gimnazjalnych. Występy dzieci i młodzieży ocenione zostaną przez komisję konkursową, powołaną przez organizatorów.

Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców do wzięcia udziału w Orszaku Noworocznym i zachęcamy do wysłuchania gminnych talentów muzycznych w kaszubskiej odsłonie.

Spotykamy się we wtorek 16 stycznia o godzinie 10.15 przed budynkiem ZKPiG w Kolbudach.

foto +info: www.kolbudy.pl

K.