06:12
13 Grudzień 2018
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Magia gdańskich serc: gdańskie ZOO dla orkiestry

Zamieszczono dnia sob., 2018-01-13 11:18

Już w najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 26. raz zagra dla najbardziej potrzebujących. Tym razem dla noworodków. Gdańskie ZOO na tegoroczną aukcję WOŚP przekazało możliwość nadania imienia malutkiej lwicy (aukcja Allegro) oraz odlew łapki lwiego maleństwa (licytacja na Targu Węglowym).

W niedzielę, podczas Finału Orkiestry na terenie ZOO spotkamy kilku z ponad 1200 gdańskich wolontariuszy z puszkami WOŚP . W ZOO kwestować też będzie Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki komunalnej z synami. – Zapraszamy do gdańskiego ZOO na niedzielny spacer i wsparcie WOŚP właśnie tu, tym bardziej, że w lwiarni czeka na nas królewska, lwia rodzina z urodzonymi pod koniec 2017 roku wyjątkowymi czworaczkami lwa angolskiego – mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.  

Gdański Ogród Zoologiczny odwiedzić możemy w godzinach 9.00-15.00. Kasy biletowe czynne są do 14.00, a bilet można też nabyć on  line: https://bilety.zoo.gda.pl/

-  Wolontariusze ubrani w białe koszulki z WOŚpowym sercem z kolorowymi identyfikatorami i puszkami będą zbierać środki na tegoroczny cel 26 Finału czyli dla wyrównania szans w leczeniu noworodków – dodaje Agnieszka Buczyńska, koordynatorka gdańskiego finału Orkiestry.

W niedzielę 14 stycznia zapraszamy na spacer do ZOO, a około godz. 16.00 na Targ Węglowy na licytację gipsowego odlewu odciśniętej łapki lwiego maleństwa. Do 22 stycznia z kolei proponujemy wzięcie udziału w aukcji nadania imienia maleńkiej lwicy (http://aukcje.wosp.org.pl/wylicytuj-imie-nowonarodzonej-lwicy-i5840815)  

 

Przypominamy, że gdańskie ZOO czynne jest 365 dni w roku!

Aktualności z ZOO: https://zoo.gda.pl/  FB, TT, Instagram: @zoogdansk