18:12
19 Grudzień 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Wylądował autem w rzece - zapłaci mandat

Zamieszczono dnia sob., 2018-01-13 13:51

Policjanci z Kwidzyna odnaleźli kierowcę, który w środę wieczorem wjechał samochodem osobowym do Kanału Palemona pomiędzy Rozpędzinami a Nowym Dworem. 40-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego ukarany został mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

W środę około godz. 22.00 (10.01.br.) dyżurny kwidzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w Kanale Palemona pomiędzy Rozpędzinami a Nowym Dworem zanurzony jest w wodzie samochód osobowy z włączonymi światłami. Nie było informacji o osobach poszkodowanych. Policjanci którzy pojechali na miejsce, potwierdzili tą informację i wezwali straż pożarną. Gdy strażacy wyciągnęli samochód na brzeg rzeki okazało się, że w środku nikogo nie ma, a tylna szyba jest wybita. Funkcjonariusze przeszukali okoliczny teren, aby odnaleźć kierowcę auta. Policjanci ustalili również dane właściciela zatopionej skody i sprawdzili jego adres zamieszkania. W domu jednak nikogo nie było. 

Wczoraj przed południem kwidzyńscy kryminalni odnaleźli 40-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego, który przyznał się do kierowania samochodem. Mężczyzna wyjaśnił, że jechał sam, stracił panowanie nad autem i wjechał do rzeki. Następnie wybił tylną szybę i wydostał się z auta. 

Policjanci ukarali 40-latka za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, mandatem karnym.

info+foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.