05:11
14 Listopad 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pelplin: Czołowe zderzenie dwóch osobówek

Zamieszczono dnia pon., 2018-02-12 12:54

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Pelplinie. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący renault podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem. Do szpitala trafiły dwie osoby z samochodów uczestniczących w zdarzeniu. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do kierowców o ostrożność oraz jazdą zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W minioną sobotę (10 lutego br.) po godzinie 15.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał się wydarzyć w Pelplinie. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjantów z miejscowego komisariatu. Jak wstępnie ustalili na miejscu pracujący stróże prawa do zdarzenia doszło, gdy 19-letni kierowca renault jadąc ulicą Mickiewicza w kierunku Rudna podczas wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierujących pojazdami, którzy byli trzeźwi. Funkcjonariusze 19-latkowi kierującemu renault zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów z powodu uszkodzeń powypadkowych. W wyniku tego zdarzenia 27-letnia kierująca oplem oraz 19-letnia pasażerka renault z obrażeniami nie zagrażającymi życiu trafiły do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego. 

Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina – a to może być przyczyną wielu tragedii.

info+foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku 

K.