14:02
18 luty 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat starogardzki: Prezenty na Światowy Dzień Kociewiaka

Zamieszczono dnia pon., 2018-02-12 13:19

Oliwier Kruczek urodził się w minioną sobotę, 10 lutego. Jego narodziny zbiegły się z obchodami Światowego Dnia Kociewia. Władze powiatu przygotowały więc prezent dla małego Kociewiaka. 

Już tradycją stało się to, że na dzieci, które przychodzą na świat 10 lutego, czeka prezent. 

- Postanowiliśmy w ten sposób uczcić Światowy Dzień Kociewia i dlatego dla dzieci, a właściwie dla ich rodziców przygotowaliśmy niespodziankę - mówi Patryk Gabriel, członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego. - Zwykle podstawowe rzeczy z tak zwanej wyprawki już są przygotowane przez rodziców jeszcze przed przyjściem dziecka na świat, więc uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie sprezentowanie fotelika samochodowego dla nieco większego dziecka. Dzięki temu takie kilkumiesięczne niemowlę będzie podróżowało bezpiecznie.

Mamy zwykle nie wiedzą, że narodziny ich pociech akurat 10 lutego wiążą się z niespodzianką. Tak też było tym razem. 

- Jestem zaskoczona, ale też szczęśliwa, że synek otrzymał taki prezent. Nawet nie wiedziałam, że spotka nas taka niespodzianka - mówi Kinga Kruczek, mama Oliwiera. - Fotelik na pewno nam się przyda. Bardzo dziękuję za prezent. 

Oliwier jest pierwszym dzieckiem pani Kingi. To duży i zdrowy chłopiec. W chwili narodzin ważył 3800 g. Mamę i jej synka w Kociewskim Centrum Zdrowia odwiedziły panie: Stanisława Głąb-Brandt, radna powiatowa i Dorota Gałecka, zastępca naczelnika Wydziału Nadzoru Właścicielskiego, Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego. Panie złożyły życzenia oraz przekazały prezent. 

Korzystając z okazji życzymy chłopcu dużo zdrówka i beztroskiego dzieciństwa, a rodzicom odkrywania uroków wspólnego życia. 

info+foto: www.powiatstarogard.pl

K.