14:02
18 luty 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pilne!!! Wielkie zmiany w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim!!!

Zamieszczono dnia wt., 2018-02-13 08:13

W 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim szykują się wielkie zmiany. Jeszcze nie tak dawno bazie, która na stałe wrosła w panoramę Pruszcza, groziła likwidacja. Dziś już wiadomo, że jednostka zostaje i co więcej, Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczy spore pieniądze na jej modernizację. O tej dobrej wiadomości poinformował na swoim koncie na portalu społecznościowym Facebook Burmistrz Pruszcza Gdańskiego – Janusz Wróbel.  

To jest najlepsza wiadomość pierwszych tygodni nowego roku! - zaczyna Janusz Wróbel - 15 stycznia 2018 roku Szef Sztabu Generalnego, z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej, zniósł decyzję o likwidacji bazy w Pruszczu Gdańskim.
Rozkaz Szefa Sztabu Generalnego jest dla mnie – pisze  burmistrz Pruszcza - wyczekiwanym od trzech lat, pisemnym potwierdzeniem ustnych obietnic, które padły po batalii o zachowanie jednostki w 2015 roku. Bardzo się z tego powodu cieszę. Ale – to nie koniec. Jak wynika z listu skierowanego do miasta przez obecnego dowódcę bazy, Płk. pil. Grzegorza Matejuka, oraz słów, jakie padły na spotkaniu dowództwa bazy z samorządowcami, nasz garnizon ma być w najbliższym czasie intensywnie rozbudowywany. Zwiększy się liczba żołnierzy. Jednostka ma się intensywnie modernizować. Czeka nas w związku z tym zapewne sporo zmian. Więcej dowiemy się zapewne już wkrótce.

Z informacji portalu Północna.TV wynika, że jednostka będzie - jak jest napisane w piśmie - przeglądać aktualne uwarunkowania strategii rozwoju, zagospodarowania i infrastruktury technicznej. Będzie też weryfikować przydatność należących do wojska, a dotąd czasowo zbędnych terenów. O dalszych ustaleniach w sprawie zmian w infrastrukturze wokół 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim będziemy informować na bieżąco. 

foto: UM Pruszcz Gdański

info:Facebook/Janusz Wróbel