14:02
18 luty 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Nauczyciele z Ogrodnika uczyli się jak radzić sobie ze stresem

Zamieszczono dnia wt., 2018-02-13 14:41

W ramach udziału w projekcie Erasmus+ nauczyciele „Ogrodnika” uczestniczyli w zajęciach radzenia sobie ze stresem.

Stres jest zjawiskiem powszechnym w naszym codziennym życiu. Występuje w każdej sferze życia. Dosięga on również nauczycieli. Tylko nauczyciel pogodny, nie narażony na czynniki fizyczne i psychologiczne wywołujące stres może ucznia stymulować do podnoszenia swoich umiejętności i rozwijania zainteresowań.

Problem radzenia sobie ze stresem w edukacji jest na tyle powszechny, że nauczyciele takich państw jak Niemcy, Włochy, Luksemburg i Polska postanowili wspólnie wypracować dobre praktyki w radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym.

Od września 2017 roku możliwość uczestnictwa w praktykach otrzymali również nauczyciele pruszczańskiego „Ogrodnika”. Dzięki działaniom Pana Janusza Semborowski, byłego absolwenta ZSOiO,  udało się włączyć kadrę pedagogiczną szkoły do projektu Strategische Partnerschaft ausschließlich zwischen Schulen. Austausch gute Praxis, a tym samym stworzyć zgraną grupę projektową.   

Pierwsze spotkanie odbyło się w Halle w dniach 08-10.11.2017 roku. Omówiono na nim założenia projektowe i dokonano podziału zadań pomiędzy uczestników.

W ramach projektu nauczyciele brali udział m.in. w testach wysiłkowych
i badaniach mierzących poziom stresu. Dla każdego uczestnika było to ciekawe doświadczenie, pozwalające lepiej poznać swój organizm czy charakter, a zwłaszcza słabe strony, które również bywają przyczyną stresu.

info+foto: www.powiat-gdanski.pl

K.