05:11
14 Listopad 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Nożownik z Przymorza już w areszcie

Zamieszczono dnia śr., 2018-02-14 20:43

Dzięki pracy policjantów z komisariatu V i Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował nożem swojego 23-letniego znajomego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 28-letni sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej młody mężczyzna został zaatakowany nożem w jednym z mieszkań na gdańskim Przymorzu. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z komisariatu V. Tam ustalili, że kilku mężczyzn w mieszkaniu spożywało alkohol. Między mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie jeden z nich, 28-latek wyciągnął nóż i zaatakował 23-latka. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Interweniujący policjanci zatrzymali czterech obywateli Ukrainy. Trzech mężczyzn zostało przesłuchanych w charakterze świadka, czwarty z nich 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie pod zarzutem uszkodzenia ciała oraz narażenia na utratę życia i zdrowia swojego znajomego. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ok. 1,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Na podstawie zebranych materiałów prokurator przedstawił sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 28-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. 

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

info+foto: KWP w Gdańsku

K.