21:02
19 luty 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Czersk: Do aresztu za sporo narkotyków

Zamieszczono dnia śr., 2018-02-14 21:23

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zakazane substancje policjanci znaleźli przy 33-latku oraz w jego mieszkaniu , a także w piwnicy drugiego z zatrzymanych mężczyzn. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa, a wczoraj sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zostali poinformowani, że przy jednym z lokali w mieście najprawdopodobniej ktoś strzela z wiatrówki. Po przyjęciu tego zgłoszenia natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali mężczyznę wobec którego podjęli interwencję. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna przy sobie w kieszeniach posiadał tabletki ekstazy oraz śrut do wiatrówki. Mężczyzna ten został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności podczas przeszukania mieszkania 33-latka, policjanci zabezpieczyli blisko 125 gramów marihuany, 150 gramów haszyszu, tabletki extasy, woreczki do porcjowania oraz wagę. Również w miniony weekend czerscy policjanci postanowili sprawdzić pewnego mieszkańca Czerska, co do którego mieli informację, że może posiadać narkotyki. Policjanci weszli do jednej z piwnic budynków wielorodzinnych i zastali tam 29-letniego mężczyznę. Ustalenia policjantów potwierdziły się. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi podczas przeszukania znaleźli w tym pomieszczeniu blisko 80 gramów środków narkotycznych. Zabezpieczone środki zarówno od 33-latka jaki 29-letniego czerszczanina zostaną przekazane do dalszych badań, a obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

W miniony poniedziałek na podstawie zebranych dowodów sprawcy usłyszeli w prokuraturze zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i zostali przesłuchani przez prokuratora. Wczoraj sąd na wniosek śledczych zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa zarówno 33 i 29-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Sprawa jest rozwojowa, czynności cały czas trwają. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań do tej sprawy.

info+foto: KWP w Gdańsku

K.