11:06
27 czerwiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolejny konkurs dla Kociewiaków!

Zamieszczono dnia wt., 2018-02-20 11:37

Stowarzyszenie Piaseczno Folklor Festiwal, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kociewski w Zblewie ogłasza konkurs Współczesnej Sztuki Ludowej Kociewia, Kaszub i Borów Tucholskich pt. „Matka Boża Piasecka w sztuce ludowej Kociewia”.

 

Celem konkursu jest przegląd współczesnej twórczości ludowej, zaktywizowanie środowiska twórców ludowych, upowszechnienie wartości sztuki ludowej. 

Przedmiotem Konkursu są następujące dziedziny współczesnej sztuki ludowej: rzeźba, płaskorzeźba, malarstwo, malarstwo na szkle, haft. 

Jedna osoba może zgłosić na konkurs maksymalnie 3 prace.

Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17, tel. kontaktowy 58 535 25 62. Prace konkursowe należy dostarczyć na powyższy adres do dnia 31.07.2018 r.

Oceny prac dokona Komisja powołana przez organizatorów Konkursu, w której skład wejdą specjaliści z zakresu sztuki ludowej.

Przewiduje się nagrody pieniężne. Ich ilość i wysokość zależeć będzie od decyzji Komisji Konkursowej.

O terminie i miejscu wystawy pokonkursowej uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2018 r. w Piasecznie podczas „Walnych Plachandrów – Kociewie 2018”.

info/foto:www.czarna-woda.pl

K.