22:03
25 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Znęcał się nad psem - złapali go przechodnie!

Zamieszczono dnia pon., 2018-03-12 12:56

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z komisariatu na Oruni oraz natychmiastowej reakcji przechodniów na przestępstwo,   odpowiedzialności karnej nie uniknie 47-letni mieszkaniec Gdańska, który znęcał się nad swoim czteromiesięcznym psem. Za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


W minioną sobotę około godziny 21 policjanci otrzymali zgłoszenie od przechodniów o tym, że są świadkami jak mężczyzna znęca się nad swoim psem. Według zgłaszających właściciel psa miał go przyduszać oraz rzucać nim o ziemię. Przechodnie ujęli tego mężczyznę i próbowali przytrzymać do czasu przyjazdu policjantów, ale mężczyzna był agresywny i próbował się wyrwać.

Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z komisariatu na Oruni, którzy przyjechali na ul. Przemyską mężczyzna nie zdążył uciec, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego radiowozu.  Policjanci na miejsce wezwali pracowników pogotowia dla zwierząt, któremu przekazali pod opiekę czteromiesięcznego owczarka niemieckiego.  
Policjanci sprawdzili trzeźwość 47-letniego mieszkańca Gdańska, alkomat pokazał blisko dwa promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie, dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

info/foto: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

K.