11:02
17 luty 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skarszewy ze statuetką Lidera Innowacji

Zamieszczono dnia wt., 2018-03-13 11:29

Gmina Skarszewy otrzymała statuetkę LIDERA INNOWACJI za wdrożenie rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach poprawiających jakość życia mieszkańców. Chodzi o funkcjonujący w Urzędzie Miejskim system Elektronicznego Zarządzania Dokumentami (EZD). Statuetkę odebrał w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich – Jarosław Kolaska, podczas Regionalnej Konferencji Samorządowej „E-GMINA BEZPIECZNY ROZWÓJ”.

Gmina Skarszewy idzie z duchem czasów i usprawnia poprzez EZD pracę administracji i współpracę z mieszkańcami. Jest to możliwe dzięki udziałowi Gminy Skarszewy w partnerskim projekcie ”E-administracja dla e-klienta”, który złożyła Fundacja Promocji Gmin Polskich w imieniu kilku gmin województwa pomorskiego (w tym naszej). Dofinansowanie na realizacje projektu przyznano w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Lista Projektów zaakceptowana została przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na zdjęciu, obok naczelnika, zaangażowani we wdrożenie EZD naczelnik Wydziału Organizacyjnego w UM - Katarzyna Woźny i Klaudia Lefanczyk z Biura Podawczego w UM. Dodajmy, że w sprawne wdrażanie EZD zaangażowani są także sekretarz gminy Andrzej Janikowski oraz Izabela Foremna, pracująca w UM na samodzielnym stanowisku ds. kontroli i nadzoru.

info/foto: Facebook/Skarszewy

K.