15:03
18 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policja: Spacerem po chojnickiej obwodnicy

Zamieszczono dnia wt., 2018-03-13 13:48

Chojniccy policjanci zaopiekowali się 49-letnim mieszkańcem Chojnic, który wczoraj wieczorem na chojnickiej obwodnicy szedł środkiem jezdni. Mężczyzna, ewidentnie stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych uczestników ruchu. Oprócz tego, że w żaden sposób nie był oznakowany odblaskiem to dodatkowo był nietrzeźwy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy na odebrane zgłoszenie mężczyzna cały i zdrowy został przewieziony do miejsca zamieszkania.

Ogromną lekkomyślnością i lekceważeniem innych uczestników ruchu drogowego wykazał się wczoraj wieczorem 49-letni mieszkaniec Chojnic. Mężczyzna jakby nigdy nic szedł środkiem chojnickiej obwodnicy. Mężczyzna ten ewidentnie stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych uczestników ruchu. Interweniujący policjanci od razu wiedzieli, że spacerowicz nie przemyślał swojego postępowania ponieważ był nietrzeźwy i na dodatek na czas spaceru nie wyposażył się w żaden element odblaskowy. O pieszym powiadomili oficera dyżurnego przejeżdżający kierowcy, a ten natychmiast skierował we wskazane miejsce najbliższy patrol. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Policjanci, zapytali przechodnia dokąd idzie i gdzie mieszka, wylegitymowali go. Dzięki tym ustaleniom funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania, nie dopuszczając tym samym do ewentualnego nieszczęścia jakie pieszy sam mógłby na siebie sprowadzić. 

Za dopuszczenie się rażącego wykroczenia w ruchu drogowym mieszkaniec Chojnic został ukarany mandatem karnym. Ale to nie mandat powinien skłonić pieszego do noszenia odblasku, ale konsekwencje, jakie może mieć potrącenie przez auto. W starciu z samochodem pieszy jest bez szans. W najlepszym wypadku z kolizji wyjdzie z potłuczeniami lub połamaniami. Niestety w wielu sytuacjach kończy się to śmiercią.

info/foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku