22:03
25 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kontrolowali Elki - są wyniki kontroli

Zamieszczono dnia wt., 2018-03-13 13:57

Policjanci z chojnickiego wydziału ruchu drogowego wczoraj prowadzili działania dotyczące kontroli pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania. Mundurowi na terenie całego powiatu kontrolowali stan techniczny pojazdów nauki jazdy, uprawnienia instruktorów oraz samych kandydatów na kierowców, a także czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wczoraj od samego rana prowadzili działania związane z kontrolami pojazdów nauki jazdy. Ich celem było minimalizowanie i eliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa, porządku w ruchu drogowym ze strony pojazdów nauki jazdy. Podczas prowadzonych kontroli policjanci sprawdzali stan techniczny samochodów używanych podczas szkoleń, uprawnienia i stan trzeźwości zarówno instruktorów, jak i osób dopiero uczących się jazdy samochodem. Policjanci czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu w ciągu kilku godzin skontrolowali blisko 40 pojazdów w tym kilka tzw. „ Elek”. Kierujących, którzy popełnili wykroczenia było 25 z czego na 21 nałożono mandaty karne, a wobec 4 zastosowano pouczenia. Zatrzymano również 1 dowód rejestracyjny z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny pojazdu. 

Podczas przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono rażących naruszeń przepisów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Widząc na drodze pojazd nauki jazdy wykażmy się odrobiną cierpliwości i zrozumienia dla przyszłych kierowców. Dzięki temu unikniemy nerwowych sytuacji na drodze, co będzie miało pozytywne przełożenie na bezpieczeństwo w ruchu drogowego.

info/foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.