05:04
19 kwiecień 2019
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

BMG Goworowski zaprasza do spotkania z Mercedesem CLS 2018 !

Zamieszczono dnia śr., 2018-04-04 22:48

Pojawił się właśnie ZAREJSTROWANY egzemplarz w BMG Goworowski.

A jakie jest to nowe, lepsze CLS?

Udoskonalone systemy radarowe oraz kamera sprawiają, że nowy Mercedes-Benz CLS ma jeszcze lepszy ogląd sytuacji na drodze. W celu przeliczania zachowań kierowcy systemy wspomagające po raz pierwszy w historii modelu korzystają z map i danych nawigacyjnych.

Menu graficzne systemów wspomagających na panelu wskaźników pozwala kierowcy w jednej chwili zorientować się, które funkcje są aktywne i na które sytuacje reagują. Charakterystyczne ikony pojawiają się zarówno na głównym ekranie, jak i na wyświetlaczu head-up. Wszystkimi funkcjami można zawiadywać teraz z kierownicy.

W korkach na autostradach lub drogach szybkiego ruchu możliwe są teraz zautomatyzowane postoje trwające do 30 sekund. W tym czasie CLS automatycznie rusza w odpowiedzi na zachowanie okolicznych uczestników ruchu (w połączeniu z Active Parking Assist).

 

 

Najnowszy CLS korzysta z całkiem nowych silników. W chwili premiery rynkowej do wyboru będą trzy jednostki napędowe o 6 cylindrach:

1. CLS 350 d 4MATIC (286 KM, 600 Nm; średnie zużycie paliwa 5,6 l/100 km, średnie emisje CO2 148 g/km)
2. CLS 400 d 4MATIC (340 KM, 700 Nm; średnie zużycie paliwa 5,6 l/100 km, średnie emisje CO2 148 g/km)
3. CLS 450 4MATIC (367 KM + 22 KM; średnie zużycie paliwa 7,5 l/100 km, średnie emisje CO2 178 g/km)
wymienione modele zostały certyfikowane zgodnie z normą Euro 6d-TEMP.

Tradycyjnie, nowy Mercedes-Benz CLS (2018) ma bogate wyposażenie seryjne: reflektory diodowe LED High Performance, 18-calowe lekkie obręcze z mieszanym ogumieniem, systemy wspomagające Lane Keeping Assist i Speed Limit Assist, 12,3” ekran multimediów, nastrojowe oświetlenie z iluminowanymi otworami wentylacyjnymi, usługi Mercedes me connect oraz moduł komunikacji z łącznością LTE.

Nowy Mercedes-Benz CLS (2018) ma wiele wspólnego z najnowszą Klasą S, flagowym okrętem całej branży motoryzacyjnej. Model wyposażono w najnowszą generację systemów wspomagających. W ramach pakietu wspomagania bezpieczeństwa jazdy oferowane są systemy wspomagające korzystające z danych nawigacyjnych.

Gama układów z zakresu aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa ma modułową architekturę i standardowo zawiera: Active Brake Assist, Lane Keeping Assist, ATTENTION ASSIST, Speed Limit Assist oraz system ochrony podróżujących PRE-SAFE®. Kolejną nowością jest – również należący do seryjnej specyfikacji – system PRE-SAFE® Sound, który w obliczu zagrożenia kolizją przygotowuje narząd słuchu do spodziewanego hałasu zderzenia.

Opcjonalny pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy obejmuje układy: Active Distance Control DISTRONIC, Active Steering Assist, Active Speed Limit Assist, Active Brake Assist z funkcją wykrywania ruchu poprzecznego, Evasive Steering Assist, Active Blind Spot Assist, Active Lane Keeping Assist oraz PRE SAFE® PLUS. Aktywna kontrola odległości Active Distance Control DISTRONIC z funkcją Active Steering Assist zapewnia 

red. / zdj. BMG Goworowski