05:04
19 kwiecień 2019
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Elektryczny Crafter od Volkswagena - przyszłość?

Zamieszczono dnia pt., 2018-04-06 09:03

Ogromne zaskoczenie i niecodzienna Premiera. Przypomnijmy, że samochód ten jest produkowany w Polskiej fabryce Volkswagena. Nowy e-Crafter - pierwszy samochodód elektryczny w gamie Volkswagen Samochody Użytkowe!

e-Crafter jest odpowiedzią na zmiany, które zachodzą w miastach, gdzie redukowany jest ruch aut, a mieszkańcy zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej - auta ciężarowe oraz dostawcze są jednak nadal bardzo potrzebne. e-Crafter może rozpędzić się do 90 km, a jego pojemność ładunkowa to aż 11,3 m3 (taka sama jak w wersja z silnikiem spalinowym). 
 

Studyjny e-Crafter od wersji z silnikami Diesla różni się specjalnym lakierem metalicznym w kolorze „Reef Blue”, którym są pokryte także zderzaki i osłony boków nadwozia oraz niebieską listwą na osłonie chłodnicy. Poza tym poruszającego się bezgłośnie Craftera można poznać z przodu dzięki światłom dziennym LED w formie litery C, która jest charakterystycznym wyróżnikiem elektrycznych samochodów Volkswagena.

W kabinie kierowcy, zamiast obrotomierza znajduje się tzw. „powermeter”; od wnętrz aut z silnikami wysokoprężnymi, kabina e-Craftera różni się też kierownicą pokrytą skórą z niebieskim dekoracyjnym szwem oraz fotelami w kolorze tytanowej czerni, z niebieskimi aplikacjami.

zdj. VW samochody użytkowe