05:04
19 kwiecień 2019
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowe Audi A6 Avant - jest zaskoczenie?

Zamieszczono dnia śr., 2018-04-11 10:36

Samochód mierzy 4,94 m długości, 1,89 m szerokości i 1,47 m wysokości. Zgodnie z tradycją model Avant otrzymał mocno pochylone słupki D. Mimo tego konstruktorom udało się wygospodarować przestrzeń bagażową o objętości 565 l. Po złożeniu oparć tylnej kanapy (40:20:40) kufer powiększa się do 1680 l. Dużą zaletą jest szeroki aż na 1050 mm otwór załadunkowy. Standardowym wyposażeniem wszystkich A6 Avant nowej generacji będzie elektrycznie otwierana tylna klapa. Bagażnik standardowo wyposażony jest w szyny pozwalające wybrać cztery różne punkty mocowania bagaży, siatkę i haczyki.

Audi A6 Avant oferowane będzie z oświetleniem wykonanym w całości w technologii LED. W wyższych wersjach wyposażeniowych nabywcy liczyć mogą na "inteligentne" reflektory HD Matrix LED.

Standard obejmuje m.in. 7-stopniową, automatyczną skrzynię biegów S-Tronic. Odmiany z opcjonalnym napędem quattro oferowane będą z ośmiostopniową, automatyczną przekładnią tiptronic. Na liście wyposażenia opcjonalnego znajdziemy np. aktywny tylny dyferencjał. Nabywcy będą mieli do wyboru cztery rodzaje zawieszenie - począwszy od konwencjonalnego (ze stalowymi sprężynami), na adaptacyjnym, pneumatycznym (z regulowaną siłą tłumienia) kończąc.
 

red. BCh, zdj. Audi