22:03
25 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci ujeli 15-letniego złodzieja

Zamieszczono dnia sob., 2018-04-14 10:11

W środę, krótko po zgłoszeniu kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali 15-latka, który tego samego dnia dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednej z gdańskich galerii handlowych. Zatrzymany nieletni odpowie również za uszkodzenie radiowozu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci z Wrzeszcza w środę odebrali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej na terenie galerii handlowej. Na miejsce natychmiast pojechali kryminalni, którzy sprawdzili samo miejsce zdarzenia jak również pobliski teren. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i rozmawiali z wieloma osobami mogącymi być potencjalnymi świadkami tego zdarzenia.

W ciągu niespełna trzech godzin wrzeszczańscy policjanci na podstawie zebranych informacji i po ich analizie zatrzymali 15-latka na terenie tej samej galerii. W trakcie przeszukania znaleźli przy nim skradzione przedmioty, których wartość to 100 zł. Ponadto podczas zatrzymania nieletni kopnął w drzwi radiowozu powodując ich uszkodzenie. Wartość tych strat została oszacowana na ponad 600 zł.

Zatrzymany 15-latek w czwartek usłyszał zarzuty. Za zwoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

red. / mat. prasowy