22:03
25 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz Gdański: Była akcja - czas na konkurs

Zamieszczono dnia sob., 2018-04-14 19:43

Za nami cykl wizyt funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, którzy spotykali się z uczniami w ramach kampanii edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły w gminie Pruszcz Gdański”. Teraz czas na konkurs.

Cała akcja to wspólne dzieło policji, Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Urzędu Gminy Pruszcz Gdański oraz straży gminnej. 

Głównym tematem pogadanek i prezentacji były kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach i odpowiednie przygotowanie dzieci do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Do rąk każdego ucznia trafił również brelok odblaskowy, który powinien się stać nierozłącznym elementem odzieży czy tornistra.

A po części edukacyjnej przyszedł czas na konkurs, oczywiście konkurs z nagrodami, z tym że ta najważniejsza jest na razie wielką niespodzianką. Biorą w nim udział uczniowie klas II i III szkół z terenu gminy Pruszcz Gdański. Dzieci w formie plastycznej mają wypowiedzieć się na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, którego promowanie jest głównym celem akcji „Bezpieczne dziecko”.

 Rozstrzygnięcie konkursu już niebawem.

info/foto: Urząd Gminy Pruszcz Gdański

K.