22:03
25 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Bytów: Głupie zabawy za kierownicą po pijaku

Zamieszczono dnia pon., 2018-04-16 18:44

Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w gm. Lipnica. Jak wstępnie ustalili śledczy 18 – latek przewoził na dachu samochodu kolegę, który w trakcie jazdy spadł. Pokrzywdzony 15 – latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu został zatrzymany, był nietrzeźwy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

W piątek wieczorem bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o 15 – latku, który został przewieziony do szpitala z urazem głowy. Chłopak był nieprzytomny, a obrażenia wskazywały, że został pobity lub brał udział w wypadku drogowym. 

Policjanci natychmiast zaczęli pracować nad sprawą i wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Mundurowi ustalili, że mężczyzna był na imprezie urodzinowej w gm. Lipnica. Śledczy przesłuchując świadków wstępnie ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynika, że zarówno 15-to, jak i 18-to latek uczestniczyli we wspólnej imprezie urodzinowej zorganizowanej na dworze. Ze względu na pogarszające się warunki pogodowe uczestnicy spotkania postanowili zmienić miejsce zabawy. 18-latek przewoził znajomych samochodem, a 15-latek jechał na dachu pojazdu i w pewnym momencie spadł na asfalt. Jego koledzy natychmiast powiadomili pogotowie, nie informując o prawdziwych przyczynach obrażeń kolegi.

Mundurowi pracując nad sprawą ustalili dane kierowcy i jego miejsce zamieszkania. 18 – latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 0,7 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przesłuchali go i przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

info/foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.