05:02
24 luty 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolbudy: Majówka w Gminnej Przystani Żeglarskiej

Zamieszczono dnia wt., 2018-04-17 21:39

Inauguracja działalności Gminnej Przystani Żeglarskiej jest zawsze zwiastunem nadchodzącego lata, a tym samym wydarzeniem napawającym dużą dawką optymizmu. Wypożyczanie sprzętu wodnego rozpoczynamy już w sobotę 28 kwietnia. Uroczystą inaugurację sezonu w przystani planujemy jednak na sobotę 5 maja. Tego dnia oprócz rekreacji na wodzie proponujemy naszym mieszkańcom zabawę taneczną przy muzyce na żywo. Majówkę w Gminnej Przystani Żeglarskiej rozpoczniemy w sobotę 5 maja o godzinie 9.00. Zabawa potrwa do późnej nocy.

Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach powoli budzi się z zimowego snu. W sobotę 28 kwietnia o godzinie 9.00 rozpocznie się wypożyczanie sprzętu żeglarskiego. Z kajaków, żaglówek i rowerów wodnych korzystać będzie można do godziny 19.00. Tak będzie codziennie przez cały długi majowy weekend, aż do niedzieli 6 maja.

Uroczysta inauguracja w sobotę 5 maja

Uroczystą inaugurację planujemy jednak na sobotę 5 maja. Tego dnia otwarcie sezonu nad wodą połączymy z zabawą taneczną dla mieszkańców gminy. Od godziny 18.00 na terenie przystani będzie też można skosztować dań z grilla i posłuchać muzyki.

O godzinie 20.00 na naszej scenie pojawi się gwiazda wieczoru, wykonujący elektryzującego bluesa zespół Brick House.

O godzinie 23.00 rozpocznie się natomiast zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej.

- Tym razem inauguracji sezonu w Gminnej Przystani Żeglarskiej towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – mówi wójt Leszek Grombala. – Jesteśmy gminą, która kojarzy się z żeglarstwem. To ważny dzień dla naszego samorządu. Mam nadzieję, że pogoda 5 maja dopisze. Jeżeli tak się stanie, to czeka nas chyba miła majówka. Będzie można popływać, potańczyć i wrzucić coś na ząb. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców.

Po 6 maja Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach - do rozpoczęcia wakacji - czynna będzie jedynie w weekendy. Wypożyczanie sprzętu odbywać się będzie w godzinach 9.00 – 19.00. Z kajaków rowerów i łódek korzystać będzie można wnosząc symboliczne wręcz opłaty. Ceny od ubiegłego roku nie uległy zmianie.

Koncert na rozpoczęcie długiego majowego weekendu

Wszystkim, którzy nie mogą się doczekać majowego weekendu proponujemy rozpoczęcie świętowania już w sobotę 28 kwietnia. Tego dnia o godzinie 20.00 w naszej sali koncertowej wystąpi José Luis Pardo urodzony w Buenos Aires muzyk wykonujący bluesa i rocka.

info/foto: www.kolbudy.pl

K.