20:03
26 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: XIV Gminny Konkurs Piosenki

Zamieszczono dnia wt., 2018-05-15 11:59

„Ponad sto lat cierpienia, zwątpienia, upokorzenia. Ponad sto lat, gdy polskie słowa zastępowała rosyjska mowa. Ponad sto lat zaborców woli, praw i nakazów. Polskiej niewoli!” Są to słowa Danuty Ludwiczak, które stanowią motto XIV Gminnego Konkursu Piosenki pod wzruszającym hasłem „100 lat Polski Niepodległej”.

Dzisiaj Rzeczpospolita jest wolna, ale nie możemy zapomnieć o tych, którzy dla niej oddali życie. Nasz konkurs to nie tylko złożenie im hołdu, to także pokaz patriotyzmu wyśpiewanego przez najmłodsze pokolenie, pokolenie, które będzie pamiętać, że wolna Ojczyzna to najpiękniejszy dar, o który trzeba troszczyć się i dbać, bo wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze.

Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński. Jesteśmy przekonani, że przeżyliśmy wzruszające chwile, które przypomniały nam o niezwykłej Ojczyźnie Polsce, ale przede wszystkim pokazały, jak wspaniałą i utalentowaną mamy młodzież w Gminie Cedry Wielkie. Wokalne umiejętności 31 wykonawców oceniało jury w składzie: Łukasz Żarna, Jolanta Doroszuk, Anna Sabatowska i Arkadiusz Nowakowski. Wykonawcy popisali się niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi.

Mimo ciężkiego zadania, komisji udało się wyłonić zwycięzców w ośmiu kategoriach wiekowych: - Bartosz Olechnowicz – oddział przedszkolny - Anastazja Krajewska – klasa I - Agata Anioł – kasa II - Kinga Tomaszewska – klasa III - Zofia Sulej – klasa IV - Julia Szydlik – klasa V - Amelia Anioł – klasa VI - Natalia Olechnowicz – klasa VII. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, natomiast placówki oświatowe, biorące udział w konkursie statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Cedry Wielkie.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl

K.