20:12
15 Grudzień 2018
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Gdańsk Przymorze: Worek z truchłem pod blokiem

Zamieszczono dnia wt., 2018-05-15 12:16

Worki z rozkładającymi się szczątkami zwierząt leżały obok budynku wielorodzinnego na Przymorzu. Jak się okazało, spadły lub zostały zrzucone z parapetu jednego z mieszkań. Odór był nie do zniesienia. Zdesperowani sąsiedzi wezwali straż miejską.

Sobota, 12 maja. Około godziny 10:15 na alarmowy numer 986 wpłynęła informacja o workach z gnijącą zawartością, które miały leżeć przy wejściu do klatki schodowej bloku przy ulicy Chłopskiej 34. Zdaniem osoby zgłaszającej, w środku były szczątki zwierząt. Na miejsce pojechał patrol z Referatu I.

Pod oknem w krzakach leżało kilka worków różnej wielkości. Były w nich martwe zwierzęta w stanie rozkładu. Od lokatorki budynku dowiedzieliśmy się, że worki te leżały wcześniej na parapecie mieszkania. Osoba z sąsiedztwa zrzuciła przynajmniej jeden z nich kijem na trawnik, bo odór był nieznośny – mówi Damian Lellek, zastępca kierownika Referatu I.

Strażnicy poszli do wskazanego mieszkania, jednak nikogo w nim nie zastali. Zza drzwi słyszeli jedynie głośne ujadanie kilku psów. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwano patrol policji.

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Gdańsku, oględziny na miejscu zdarzenia przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza. Ciała zwierząt zabezpieczono do badań, które pomogą ustalić, czy w tej sprawie doszło do przestępstwa. W mieszkaniu, do którego policjanci weszli wraz z właścicielką, były między innymi psy, koty i papugi. Stan zdrowia ponad dwudziestu żywych zwierząt ocenił wezwany na miejsce lekarz weterynarii. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

info/foto: www.strazmiejska.gda.pl

K.