22:03
22 marzec 2019
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Łęgowo: Uczniowie z Łęgowa wychodzili zwycięstwo

Zamieszczono dnia wt., 2018-05-15 12:54

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Łęgowie, pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego, Łukasza Sulewskiego wzięła udział w zawodach „100 km NORDIC WALKING na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI RP”, które odbyły w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Celem zawodów było uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski oraz wyłonienie najlepszych zawodników w klasyfikacji drużynowej Nordic Walking. Zmagania odbyły się na dwukilometrowej trasie wiodącej terenami AWFiS w Gdańsku.

Każda z 27 drużyn miała za zadanie pokonać jak najwięcej okrążeń, które w przeliczeniu na kilometry ustalały klasyfikacje końcową. Po prawie dwugodzinnych zmaganiach okazało się, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Łęgowie przeszli najwięcej kilometrów.

Nasza dwudziestoosobowa reprezentacja przeszła 200 km i wygrała zawody.

Klasyfikacja drużyn:
1. Szkoła Podstawowa w Łęgowie 100 okrążeń/ 200 km
2. Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach 98 okrążeń/ 196 km
3. Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku 95 okrążeń/ 190 km

Skład zwycięskiej druzyny: Rozalia Skórska, Dominika Pęczek, Oliwia Zemka, Agata Cholewińska, Natalia Sulima, Magda Wołoszka, Wiktoria Jaworowska, Weronika Głaczyńska, Oliwia Kierszk, Dagmara Kruger, Kornelia Janiec, Grzegorz Domagała, Oliwia Flis-Nguyen, Martyna Plata, Martyna Hening, Zuzanna Wolf, Krystian Klamer, Jakub Maciuk, Szymon Otremba, Andżelika Szygulska.

info/foto: Facebook/Gmina Pruszcz Gdański

K.