10:08
26 Sierpień 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat Starogardzki na Pikniku nad Odrą

Zamieszczono dnia wt., 2018-05-15 14:29

W dniach 12-13 maja 2018 r. Wały Chrobrego w Szczecinie wypełniły się dziesiątkami wystawców i dziesiątkami tysięcy ludzi. Wśród wielu wystawców   PIKNIKU NAD ODRĄ pracownicy Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Regionu promowali Powiat Starogardzki i cały region Kociewie.

Jak podkreślają organizatorzy od kilku lat Piknik nad Odrą jest produktem turystycznym samym w sobie. Równie bogaty program mają nieliczne imprezy targowe w Polsce. Zaletą Pikniku jest atrakcyjna lokalizacja, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina – na Wałach Chrobrego. Blisko 50 tys. zwiedzających i 200 wystawców z Polski i z zagranicy. Jednym z elementów Pikniku są, największe na Pomorzu Zachodnim targi turystyczne Market Tour , organizowane nieprzerwanie od 1992 roku. Jest to miejsce prezentacji i promocji atrakcji regionów turystycznych oraz oferty przedsiębiorców branży turystycznej: biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych oraz producentów i dystrybutorów sprzętu żeglarskiego, sportowo-turystycznego i wyposażenia hotelowo-gastronomicznego. Można też zapoznać się z ofertą transportu lotniczego, autobusowego i promowego. Targi Turystyczne Market Tour są najważniejszym wydarzeniem Pikniku nad Odrą. Dla wystawców to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz, co najważniejsze, do zaprezentowania swojej oferty licznym odbiorcom. Uczestnikami całego Pikniku są mieszkańcy regionu, innych województw oraz zainteresowani wypoczynkiem w Polsce Niemcy, Duńczycy czy Szwedzi.

Na stoiskach przy ul. Jana z Kolna swoją ofertę turystyczną poza Kociewiem prezentowali  przedstawiciele wielu regionów z całego kraju oraz zagraniczni goście, m.in. Czech, Niemiec i Węgier. 

info/foto: www.powiatstarogard.pl

K.