20:03
26 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

WITD w Gdańsku: 4,5 tony ładunku przy dmc 253 kg w papierach. Tak się wozi towar

Zamieszczono dnia śr., 2018-05-16 11:52

W dniu 11.05.2018 Inspektorzy Transportu Drogowego z Gdańska prowadzili czynności kontrolne ukierunkowane na ważenie pojazdów. Dzięki pracy inspekcyjnego motocyklisty zatrzymano pojazdy,  których masa była wielokrotnie przekroczona.

Dzięki temu udało się wyeliminować z ruchu przeciążone pojazdy, które poruszając się po drogach stwarzają potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Inspekcja Transportu Drogowego jako jedyny podmiot prowadzący kontrole drogowe posiada wagi, które umożliwiają sprawdzenie rzeczywistej masy pojazdu. Już od dłuższego czasu zwracamy uwagę na pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, których gabaryty umożliwiają niezgodny z prawem przewóz ładunków. Ostatnie ważenia to potwierdziły. Trzy najcięższe zatrzymane pojazdy ważyły odpowiednio 6,7 tony, 7,1 i 8,1 tony. W każdym przypadku były to pojazdy o dmc do 3,5 tony a w przypadku najcięższego pojazdu dopuszczalna ładowność została określona w dowodzie rejestracyjnym na zaledwie 253 kg, a waga ładunku, znajdującego się w aucie wyniosła aż 4,5 tony. Nacisk jednej z osi to aż 5,8 tony.

Sankcje za tego rodzaju naruszenie dotyczą kierowców, których ukarano mandatami karnymi po 500 zł a pojazdy skierowano na parking administracyjny.

info/foto: WITD w Gdańsku

K.