20:03
26 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Starogard Gdański: Do Gdańska autostradą A1!

Zamieszczono dnia śr., 2018-05-16 12:17
Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób podróżujących do Gdańska i korzystających z połączeń PKS w Starogardzie Gdańskim. Najprawdopodobniej już od czerwca autobusy będą jeździły autostradą A1.
 
- Rekomendowałem prezesowi PKS w Starogardzie rozwiązanie, które znacznie ułatwi podróżowanie ze Starogardu Gdańskiego do Gdańska i z powrotem - podkreśla Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego. - Mam na myśli możliwość przejazdu autostradą A1. Jest to związane z trwającymi obecnie pracami na drodze wojewódzkiej nr 222
i występujące na tej trasie tzw. wahadła, które znacznie utrudniają, a przy tym też wydłużają przejazd.
Rekomendacja władz Powiatu Starogardzkiego to tak właściwie zielone światło dla zarządu starogardzkiego PKS. Już podjęto liczne działania, aby jak najszybciej móc wprowadzić zaproponowane rozwiązanie.
- Bardzo staramy się, aby nasze autobusy korzystały z odcinka autostrady A1 już w czerwcu - przyznaje Andrzej Pograniczny, Prezes Zarządu PKS w Starogardzie. - To, czy nam się to uda, zależy jednak od stosownych pozwoleń, o które występujemy. Wyznaczona została trasa, jaką będą pokonywały nasze autobusy. Będą one tak, jak dotychczas przejeżdżały przez
miasto Starogard Gdański, a w obrębie miasta ostatni przystanek byłby przy ulicy Mickiewicza, koło stacji paliw. Następnie autobusy zatrzymywałyby się w Swarożynie, wjeżdżały na autostradę i zjeżdżały z A1 naS-7 i na wysokości zjazdu Lipce włączały się do ruchu w Trakt św. Wojciecha w Gdańsku.
Pasażerowie z pewnością ucieszą się z tej wiadomości, tym bardziej że zdecydowanie skróci się czas podróży. Przy okazji uspokajamy. Cena biletu wzrośnie nieznacznie, ale nie powinna przekroczyć 15 zł (ze Starogardu Gd. do Gdańska).
info/foto: materiały prasowe
K.