11:02
19 luty 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skarszewy: Rusza program Teleopieka dla seniorów

Zamieszczono dnia czw., 2018-05-17 10:35

W trosce o bezpieczeństwo skarszewskich seniorów w domu, burmistrz Jacek Pauli wraz z Gminnym Ośrodkiem Zdrowia postanowił wdrożyć pilotażowy program TELEOPIEKI dla mieszkańców Miasta i Gminy Skarszewy.

TELEOPIEKA to nowoczesny system opieki w warunkach domowych, skierowany do osób starszych, niesamodzielnych, czasowo lub stale samotnych, które chcą podwyższyć swoje bezpieczeństwo osobiste i komfort życia.

Głównym celem TELEOPIEKI jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom o ograniczonej samodzielności i możliwości szybkiego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.

Jak działa TELEOPIEKA? Osoby objęte usługą TELEOPIEKI domowej zostaną wyposażone w specjalny aparat telefoniczny oraz niewielki nadajnik w formie bransoletki lub wisiorka. Jeśli źle się poczują, zasłabną, mogą nacisnąć czerwony przycisk w nadajniku, a urządzenie to wyśle sygnał alarmowy, uruchamiając szybką akcję pomocy.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Jeżeli mieszkacie Państwo na terenie miasta lub gminy Skarszewy i jesteście zainteresowani skorzystaniem z TELEOPIEKI, to zadzwońcie pod numer telefonu: 58 588 27 38. Zapisy do 30 maja 2018 r. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie dnia 7 czerwca 2018 r. o godz. 12.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. przy ul. Kościerskiej 2 w Skarszewach.

info/foto: Facebook/Skarszewy

K.