14:01
19 styczeń 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Święto miasta tuż tuż...

Zamieszczono dnia czw., 2018-05-17 11:19

Już po raz czternasty Gdańsk obchodzić będzie swoje święto. Czekać nas będzie sporo atrakcji i to przez trzy dni. Będzie kaszubsko, sportowo i muzycznie. Główne wydarzenia odbędą się na Targu Węglowym i potrwają od 25 do 27 maja. Targ Węglowy będzie w tym czasie będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.

Piątek będzie Dniem Kaszubskim. Od 15:30 na Małej Scenie będziemy mieli okazję obejrzeć pokazy mody kaszubskiej, posłuchać rozmów z wokalistami kaszubskich zespołów oraz zatopić się w gdańskie legendy Christiana Sampa. W hali namiotowej odbędą się kaszubskie prelekcje i warsztaty, spotkanie kulinarne oraz pokaz haftu. Od 17:00 Targ Węglowy rozbrzmi koncertowo, ale również w stylu kaszubskim. Wystąpią: Weronika Korthals z zespołem, Czarodzieje z Kaszub, AImost Jazz Group oraz Focus. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder, która uznawana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia.

Sobota od rana dostarczy nam sportowych emocji – o 10:00 wystartują biegacze w XIII Rodzinnym Biegu Gdańszczan, którego trasa prowadzi przez urokliwe uliczki Gdańska i jej długość to około 2600 m. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymają pamiątkowe medale.

Udział jest bezpłatny, zapisy oraz regulamin  biegu znajdują się na stronie www.gokf.gda.pl  należy się spieszyć, bo termin mija 17 maja.

O godz. 11:00 zapraszamy wszystkich do wspólnego tworzenia wielkiej, żywej flagi Gdańska.

W Patio w Akademii Sztuk Pięknych o godz. 17:00 odbędzie się Wielki Finał Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Edycja obywatelska w tym roku świętuje 10 lat.

Sobotni muzyczny wieczór rozpocznie Zuzia Jabłońska – uczestniczka The Voice Kids, która swoim wyjątkowym głosem zauroczyła jury programu. O 21:00 odbędzie się koncert finałowy – na scenie usłyszymy zespół LemON, który podczas swojej kariery udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Drugi dzień Święta zakończy się ok. godz. 22.15 pokazem laserowym z elementami pirotechniki.

W niedziele o 11:00 ulicami przejdzie Wielka Historyczna Parada ’Wiwat Gdańsk. Wiwat Rzeczpospolita’, która upamiętni nadanie Gdańskowi w 1457r licznych przywilejów przez polskiego Króla Kazimierza Jagiellończyka. Na Placu Kobzdeja będzie można odwiedzić XV-wieczne Obozowisko rycerskie z namiotami wojów, kramami i warsztatami rzemiosła.

Dla chcących odpocząć  zapraszamy na Śniadanie na „Trawie” czyli Chillout Day na Targu Węglowym.

info/foto: www.gdansk.pl