11:03
21 marzec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Zamieszczono dnia czw., 2018-05-17 16:11

Już po paru minutach od zgłoszenia nietrzeźwy kierowca zdezelowanego bmw został zatrzymany przez policjantów. Ponadto 31 – latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podczas pościgu uderzył w radiowóz, a po jego zatrzymaniu okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Noc mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień i odpowie za stłuczkę z radiowozem.
Wczoraj (16 mają br.) o godzinie 14:00 dyżurny policji z Pruszcza Gdańskiego otrzymał telefon, że w miejscowości Straszyn jeździ BMW, którego kierowca może być nietrzeźwy. Natychmiast na miejsce pojechały patrole policji. Po paru minutach policjanci zobaczyli bmw i dali sygnał dźwiękowo – błyskowy do zatrzymania. Kierowca bmw przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Kierowca bmw wjechał w jedną z bocznych ulic, wykonał gwałtowny skręt przez co uderzył w goniący go radiowóz. Po chwili policjanci zajechali drogę bmw.

Za kierownicą siedział 31- letni mężczyzna. Był nietrzeźwy, miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Noc spędził w policyjnym areszcie. Bmw zostało odholowane na policyjny parking.

Dziś mężczyzna usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień, nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz odpowie za stłuczkę z radiowozem.

/oryginalny komunikat prasowy KPP w Pruszczu Gdańskim/

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim

K.