11:06
27 czerwiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Chojnice: Zatrzymani za rozbój usłyszeli zarzuty. Grozi im 12 lat

Zamieszczono dnia pon., 2018-05-21 09:09

Dzięki kryminalnym z chojnickiej komendy policji odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech sprawców rozboju. We wtorek mężczyźni w wieku od 21 do 25 lat zaatakowali 16-latka wracającego do domu, a następnie zabrali mu torbę z rzeczami, dokumenty i telefon komórkowy. Za popełnione przestępstwo mężczyźni usłyszeli zarzuty, a policja wystąpiła z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec podejrzanych. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (15.05.br) policjanci z chojnickiej komendy policji zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło w godzinach wieczornych na jednej z wsi w gminie Chojnice. Sprawcy, mieszkańcy powiatu tucholskiego pobili 16-latka, uderzyli go pięścią w twarz przewrócili na ziemię i kopali po ciele, a następnie zabrali torbę z rzeczami, dokumenty i telefon komórkowy. Straty poszkodowany mieszkaniec gminy Chojnice wycenił na ponad 600 złotych. 

Sprawą od razu zajęli się kryminalni. W trakcie prowadzonych czynności bardzo szybko ustalili oni, kto stoi za tym napadem i już następnego dnia zatrzymali sprawców tego przestępstwa, którzy trafili do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali skradziony telefon, który wróci do pokrzywdzonego w najbliższym czasie. Na podstawie zebranych dowodów usłyszeli oni zarzuty rozboju. Ponadto policja wystąpią z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

info/foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.