03:05
25 maj 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

3 edycja Rajdu Przedwiośnia w Pruszczu Gdańskim!

Zamieszczono dnia pt., 2018-06-01 11:51

Po przerwie powraca Rajd Przedwiośnia! Niech nie zmyli Was nazwa - tym razem rajd odbędzie się w ostatni weekend kalendarzowej wiosny. 17 czerwca Pruszcz Gdański i okolice opanują uczestnicy amatorskiego rajdu samochodowego. 


Co w tym niezwykłego? 


Do udziału w tym rajdzie, w środowisku motorowym popularnie nazywany KJSem (Konkursowa Jazda Samochodem) może się zgłosić KAŻDY kierowca posiadający ważne uprawnienia do prowadzenia pojazdów (kat. B). Załogę tworzy kierowca oraz pilot. Załogi przemierzają własnymi samochodami, zgodnie z przepisami ruchu drogowego wyznaczoną trasę, zaliczając zlokalizowane po drodze na placach lub pustych parkingach próby sportowe (jazda na czas) i przy tym świetnie się bawią, a załoga która uzyska najlepszy całkowity czas ze wszystkich prób sportowych, zwycięży! 

Jakie warunki należy spełnić, aby wziąć udział?


Należy posiadać:
- własny samochód osobowy z aktualnymi badaniami technicznymi i ubezpieczeniem OC (w przypadku pojazdu niebędącego własnością kierowcy, wymagana pisemna zgoda na użytkowanie),
- ważne prawo jazdy kategorii B,
- apteczka znajdująca się w pojeździe,
- kaski typu samochodowego lub motocyklowego dla obu członków załogi.

16 czerwca w siedzibie Automobilklubu Morskiego w Gdyni zaplanowano odbiór administracyjny (sprawdzenie wymaganych dokumentów) oraz badanie kontrolne (mocno okrojona wersja przeglądu technicznego wykonywanego na stacjach diagnostycznych).


Do udziału należy zgłosić się przez formularz internetowy dostępny na stronie www.masatech.pl w zakładce "Rajd Przedwiośnia". Na stronie dostępny jest również regulamin imprezy do lektury którego organizator gorąco zachęca :)
Zapraszamy do udziału szczególnie osoby, które nie miały do tej pory do czynienia z tego typu wydarzeniami, a chciałyby w bezpiecznych warunkach szlifować technikę prowadzenia pojazdu.

Zapisy trwają do 13.06. Wpisowe wynosi 150 złotych dla osób zrzeszonych lub 200 złotych dla osób niezrzeszonych w klubach Polskiego Związku Motorowego.

Zapraszamy do dołączenia do oficjalnego wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/404613026671691/

red. mat. prasowy