23:02
18 luty 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Pojechał na rowerze dla potrzebujących kolegów

Zamieszczono dnia pon., 2018-06-11 14:13

Jeden z gdańskich strażników miejskich wziął udział w sztafecie charytatywnej. To inicjatywa rowerowych zapaleńców, którzy na co dzień pracują w służbach mundurowych. Rowerzyści przemierzają Polskę dla dwóch funkcjonariuszy, którzy ucierpieli podczas pracy i potrzebują środków na leczenie.

Tomasz Siekanowicz z Referatu Interwencyjnego do sztafety dołączył 27 maja. Odcinek, który miał do przejechania, rozpoczynał się pod siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a kończył w Sopocie. Symboliczną opaskę odebrał od policjantów z Tczewa, a po przejechaniu wyznaczonego odcinka przekazał ją funkcjonariuszkom policji z Sopotu. Uczestnikom sztafety towarzyszył aż do Wejherowa. W sumie przejechał 56 km.

Kiedy tylko dowiedział się o akcji, nie miał żadnych wątpliwości, że chce i powinien pojechać. Praca w służbach mundurowych bywa trudna i niebezpieczna, dlatego tak ważne dla funkcjonariuszy jest wzajemne zaufanie i wsparcie. Nie tylko podczas patrolu, ale również wtedy, gdy kolega potrzebuje pomocy poza pracą.

- Idea sztafety od razu bardzo mi się spodobała. Pasjonuje mnie turystyka rowerowa. Uznałem, że wsparcie dla potrzebujących kolegów połączone z jazdą na rowerze to świetny pomysł. Takie inicjatywy integrują nasze środowisko  – mówi Tomasz Siekanowicz.

 

Obecnie trwa druga edycja akcji. Sztafeta wystartowała 22 maja z Białegostoku. Zakończy się 30 czerwca w Łodzi. Rowerzyści pokonają ponad 6100 km i odwiedzą 133 miasta. Uczestnicy zbierają środki na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie służby. Do mundurowych chętnie przyłączają się ich rodziny i przyjaciele. Panu Tomaszowi w przejeździe towarzyszyła żona.

info/foto: www.strazmiejska.gda.pl

K.