15:03
18 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Groźny wypadek w Stanisławiu

Zamieszczono dnia wt., 2018-06-12 12:15

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Stanisławie. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia 41-letni kierowca renault nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą wojewódzką nr 224 volkswagenowi w wyniku czego doszło do zderzenia łącznie 3 samochodów. Dwie osoby podróżujące samochodami trafiły do szpitala. Policjanci za spowodowanie tego wypadku zatrzymali prawo jazdy kierowcy renault.

W miniony piątek (8 czerwca br.) o godzinie 8.25 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Stanisławie. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 41-letni mieszkaniec trójmiasta wjeżdżając renault na drogę wojewódzką nr 224 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi jadącemu tą drogą w wyniku czego doszło do zderzenia tych dwóch samochodów. Volkswagen pchnięty siłą uderzenia zderzył się z ciężarowym dafem. W wyniku tego wypadku dwie osoby, które doznały niegroźnych obrażeń ciała trafiły do szpitala.  
Policjanci przebadali na zawartość alkoholu kierowców uczestniczących w zdarzeniu drogowym, którzy jak się okazało byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu oględziny pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku.   
Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.
info/foto: KPP w Tczewie