01:03
24 marzec 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Awangardowy Day of Science w ZSO nr 1

Zamieszczono dnia śr., 2018-06-13 12:27

5 czerwca w Pruszczu Gdańskim, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, odbyła się nowa, edukacyjna impreza pod patronatem Kreatywnej Pedagogiki, która pokazuje, że edukacja zaczyna być nowoczesna, innowacyjna, oryginalna. KomanDOS - o którym mowa - to ogólnokształcący, międzyprzedmiotowy, awangardowy, nowoczesny DAY OF SCIENCE, czyli dzień nauki.

Założeniem tego wydarzenia, jest pokazanie, że nauka szkolna nie jest oderwana od rzeczywistości i zdobyte w szkole informacje są wykorzystywane w życiu codziennym każdego człowieka.

Podczas imprezy uczniowie mieli okazję wziąć udział w szeregu atrakcji:

a) Targu Wiedzy, na którym znajdowały się różnorodne
stoiska m.in. "Perfekcyjnej Pani Domu" (tu mogli dowiedzieć się jak domowymi sposobami usunąć
plamy z wina, trawy, tłuszczu itp.), "Naturalnie Genialnie" (tu tworzone były kosmetyki naturalne z dostępnych w każdym domu produktów), "Food and travel"( na którym smakowali jedzenie z całego świata), "Odyseja umysłów" i wiele innych.

b) Escape Roomie przygotowanym w całości przez uczniów

c) Wehikule czasu - wystawie, na której uczniowie prezentowali, jak zmieniał się świat i jak zmieniała się szkoła, i edukacja na przełomie wieków

d) Zabawie: Tropem Noblistów - zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytych w szkole kodów QR, pod którymi ukryci byli Nobliści

e) Vlogowni - gdzie tworzony był film z wydarzenia i powstawał projekt szkolnego vloga na cały przyszły rok szkolny

KomanDOS to wspólne dzieło nauczycieli różnych przedmiotów- m.in. chemii, języka angielskiego i niemieckiego, matematyki, języka polskiego, informatyki, przedmiotów artystycznych, historii, ale przede wszystkim to dzieło uczniów, których kreatywność, pracowitość, zaangażowanie i pomysłowość są duszą imprezy.

KomanDOS kształtuje nie tylko kompetencje przedmiotowe i międzyprzedmiotowe, ale również niezwykle ważne kompetencje społeczne. Jest znakomitym treningiem przed dorosłością.
Pomysłodawcą imprezy jest Alicja Józefiak - nauczycielka ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim.

Aż chciałoby się móc wrócić do szkoły!

info/foto: Facebook/Miasto Pruszcz Gdański

K.