08:03
23 marzec 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wyjątkowa rocznica dla marki Mercedes-Benz

Zamieszczono dnia wt., 2018-06-19 09:49

Mercedes, jedna z najbardziej znanych marek w historii motoryzacji, powstała za sprawą Emila Jellinka, którego związek z Daimlerem rozpoczął się w 1897 roku, gdy zamówił swój pierwszy automobil. Początkowo był tylko klientem, ale zdecydował się pośredniczyć w sprzedaży pojazdów Daimlera bogatym biznesmenom i arystokracji. Brał również udział w wyścigach, kierując niemieckimi samochodami pod pseudonimem Mercedes (imię jego córki).

 

 

Współpraca z Daimlerem szła tak dobrze, że Jellinek doprowadził do zawarcia umowy, w której nowy silnik określono nazwą Daimler-Mercedes. Tak powstał pierwszy, nieoficjalny Mercedes. Był grudzień 1900 roku. Już 23 czerwca 1902 roku Daimler zdecydował się na zarejestrowanie marki Mercedes, a sam Jellinek zmienił swoje nazwisko na Jellinek-Mercedes. W najbliższą sobotę Mercedes ma co świętować :)

Nawet po połączeniu Daimlera z firmą Carla Benza w 28 czerwca 1926 roku, marka Mercedes pozostała, dodano jedynie drugi człon. Tak powstał dobrze nam znany Mercedes-Benz.

BCH, zdj. Mercedes-Benz