22:02
18 luty 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skarszewy: Innowacyjne wodomierze już wkrótce

Zamieszczono dnia wt., 2018-07-10 10:13

Spółka Gminne Wodociągi i Kanalizacja w Skarszewach zapowiada, że zamontuje u swoich klientów ponad 2 tys. nowy urządzeń pomiarowych - wodomierzy z zaprogramowanym i zamontowanym modułem radiowym, co usprawni i ułatwi odczyty. W pierwszej kolejności, w ciągu wakacji, wymiana wodomierzy nastąpi w miejscowościach letniskowych gminy Skarszewy.

Wynika to z troski o jak najlepszą obsługę klientów spółki. Część mieszkańców sygnalizuje, że np. z uwagi na pracę nikogo nie ma w domu, a wówczas odczyt z tradycyjnego wodomierza jest nierealny. Ponadto część nowych wodomierzy będzie wyposażana w antenki, które umożliwią odczyt radiowy, gdy wodomierz jest w trudnodostępnym miejscu, w przypadku grubych stropów itp.

Dodajmy, że funkcje modułu radiowego to nie tylko podanie aktualnego wskazania wodomierza, ale też podanie informacji o alarmach (np. demontaż modułu radiowego, wyciek z podaniem ilości dni w miesiącu), wskazanie aktualnej daty i godziny odczytu (z uwzględnieniem czasu letniego i zimowego oraz lat przestępnych) czy też rejestr wskazań licznika z poprzednich 12 miesięcy.

info/foto: Facebook/Skarszewy

K.