22:02
18 luty 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Złodzieje okradają mieszkania na metodę: Pracownik Administracji

Zamieszczono dnia pon., 2018-07-16 13:01

Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników różnych instytucji. Zachowajmy ostrożność! Zwracamy się z apelem o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. W dalszym ciągu dochodzi do przestępstw popełnianych na tzw. „pracownika administracji” czyli np. pracowników wodociągów, elektrowni, gazowni, itp.

Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników różnych instytucji. Sposób działania sprawców polega na tym, że oszuści podając się za pracownika np. elektrowni odwiedzają przypadkowe mieszkania pod pozorem spisania liczników. Po wpuszczeniu do mieszkania jeden ze sprawców odwraca uwagę lokatora (np. prosi go o pomoc w spisaniu licznika czy prosi o podanie szklanki wody), a drugi z nich w tym czasie przeszukuje mieszkanie i zabiera z niego pieniądze i inne kosztowności. Oszukane osoby dowiadują się o tym, że padły ofiarą kradzieży zazwyczaj na krótko po tym jak rzekomy „pracownik” opuszcza ich lokum.

Przypominamy, iż w przypadku kiedy do drzwi naszego mieszkania zapuka osoba podająca się za pracownika administracji należy :
Najlepiej samemu sprawdzić czy faktycznie zaistniał problem o którym informuje nas pracownik (np. samemu sprawdzić czy w łazience doszło do przecieku) lub samemu odczytać licznik. Nigdy nie zostawiać nieznajomego „pracownika” samego, należy towarzyszyć mu cały czas podczas jego wizyty w naszym mieszkaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego czy mamy do czynienia z prawdziwym pracownikiem administracji nie działać w pośpiechu i nie wpuszczać takiej osoby do mieszkania. O każdym przypadku oszustwa należy pilnie poinformować POLICJĘ dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

mat: Pomorska policja + zdj.