18:03
26 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Bugatti Chiron z klocków lego za 1700 zł

Zamieszczono dnia pt., 2018-08-03 10:07

1700 zł – za te pieniądze można przebierać w ofertach prawdziwych samochodów na OLX. Po zawężeniu poszukiwań do nieuszkodzonych wyszukiwarka portalu wypluwa prawie 4300 ogłoszeń. 

Tymczasem tyle samo kosztuje najnowszy model LEGO z serii Technic – Bugatti Chiron. Pierwsza zapowiedź współpracy obu marek pojawiła się w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie. Patrząc na rozmiar kół czy kierownicy można się było spodziewać, że będzie to godny kontynuator serii zapoczątkowanej przez zaprezentowane dwa lata temu Porsche 911 GT3 RS. 

Wydając 10 milionów złotych na prawdziwego Chirona nie płacisz za sam samochód, ale za całe wydarzenie, związane z jego powstaniem. Każdy Chiron budowany jest na zamówienie, a od chwili jego złożenia do momentu odbioru auta mija pół roku. Składając zamówienie można odwiedzić Atelier Bugatti w Molsheim i zobaczyć jak budowane są zamówione wcześniej auta. W niemal sterylnych warunkach pracuje nad nimi 20-osobowy zespół. 

W przypadku modelu LEGO również nie chodzi o same klocki – przygotowano dla nich odpowiednie opakowanie. I nie chodzi o samo pudełko, choć ono też robi wrażenie. 

Tym sposobem... nie możemy doczekać się świąt :D

red. / mat. prasowy