17:07
19 lipiec 2019
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Celebryci i ich kiepskie samochody

Zamieszczono dnia pt., 2018-08-03 11:09

Na wielu portalach internetowych przewijało się ostatnio filozoficzne pytanie co rozumiemy przez słowo celebryta - kto to jest? Leksykalnie to termin odnoszący się do osoby, często występującej w środkach masowego przekazu i wzbudzającej ich zainteresowanie, bez względu na pełniony przez nią zawód (choć najczęściej są to aktorzy, piosenkarki, uczestnicy reality show, sportowcy czy dziennikarze). Czasem też ludzie znani z tego, że są znani choć nic nie robią...

Pewna ciekawostka tu występuje. Statystyki wyszukiwarki Google pokazują, że do stycznia 2009 wyraz ten w zasobie słów polskiego internauty w ogóle nie istniał.

No ale dość terminologii, zajmijmy się samochodami. Ruszyłem jakiś czas temu z cyklem "Garaż Gwiazd", w którym to pokazywałem samochody słynnych aktorów i właśnie celebrytów. Dziś publikuje najgorsze samochody, najlepszych nazwisk... które znacie zapewne z pierwszych stron gazet, a wśród nich między innymi:

 

Hubert Urbański - Prezenter radiowy i telewizyjny - Toyota Corolla

 

 

 

Hubert Urbański kiedyś postrzegany był jako wytrawny koneser samochodów. W swoim garażu miał Porsche Caymana, Land Rovera Defendera widywano go w najnowszej wersji Toyoty Land Cruiser V8. Po sprzedaży swojego kochanego Saaba 9-3 Convertible nabył nową wersję Porsche - Panamera. Niestety angaże w telewizjach się skończyły, zaczęła ciężka praca. A samochodem do jeżdzenia została Corolla z końca lat 90-tych w wersji liftback. Nie jest to złe auto, to ostatnia Corolla wg. starej, dobrej japońskiej szkoły minimalizmu, ale jakoś to wszystko nie pasuje do Pana "Milionerzy". Hubert do TVN wrócił, pewnie jeżdzi już czymś lepszym...

 

 Magdalena Lamparska - aktorka - Opel Vectra A

 

 

 Magda to aktorka młodego pokolenia. Debiutowała w serialu "39 i pół" jako dziewczyna/żona serialowego Patryka. W pół-światku filmowym huczało, iż miała romans z samym Tomkiem Karolakiem. Niestety nie polecił jej Hyundaia, którego tak bardzo reklamował (choc sam wolał Audi S5). Obecnie możemy ją oglądać w Polsatowskim serialu "Hotel 52". Samochód jakim jeździ prywatnie aktorka nie idzie w parze z jej karierą. Media przyłapały ją na zakupach w popularnym Warszawskim Centrum Handlowym. Jej wehikuł to ponad 20-letni Opel Vectra A - poobijany, z dziurami w progach i rdzą. W błotnikach są naklejki imitujące... dziury po kulach. Magdo - apelujemy... oddaj auto na miejsce wiecznego spoczynku. Wiemy, że Vectra A była kiedyś naprawdę niezłym samochodem - nawet na tle Passata nie wypadała blado. Przy tym zawsze była tania w eksploatacji. Ale dziś Opel w tym wieku - prawdziwej gwieździe... nie wypada.

Profesor Jerzy Buzek - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego - Dacia 1300

 

 

Pan Premier Jerzy Buzek to inteligentny i wyważony człowiek. To Polak z którego jesteśmy raczej dumni. Inaczej rzecz idzie, jeśli chodzi o jego ostatni samochód. No OK, może czepić się o to, że to Dacia 1300 nie będziemy - wiemy jakie były kiedyś trudne czasy. 29-letnia Dacia jest w pełni sprawna, mimo, iż od dobrych kilku lat jest w Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Buzek jeździł nią do czasu objęcia stanowiska Premiera. Potem zmienił samochód ze względu na bezpieczeństwo i... kolorystykę. Jego auto zdecydowanie nie nadawało się do celów reprezentacyjnych z powodu jaskrawego, czerwono-zielonego koloru. Premier podarował więc samochód córce Agacie i to ona jeździła nim przez ostatnich kilka lat. Dacia Premiera Buzka wyprodukowana została w Rumunii na licencji francuskiego Renault 12. Maksymalna prędkość jaką osiąga to 130 km/h. Zużycie paliwa to 7 litrów na 100 kilometrów. Wstrząsające !

Agata Kulesza - Aktorka - Renault Kangoo zamiast Porsche Boxstera.

 

 

 Silnik benzynowy 4-cyl. o poj. 1400 ccm... moc ? 65 koni. Agata Kulesza - aktorka znana z m.in. serialu "Hela w Opałach" dzięki wielkiej wygranej w "Tańcu z Gwiazdami" stała się popularna. W nagrodę od twórców programu, oprócz "Złotej Kuli" otrzymała... srebrne, 2 miejscowe Porsche Boxster. Aktorka jednak nie odebrała nagrody - twierdziła, iż jej kilku letnie Renault Kangoo bardziej jej odpowiada - mieści zakupy, i całą rodzinę. Porsche przekazała Owsiakowi na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - samochód zlicytowano. Agata ma gest i serce, ale do zestawienia trafia za Renault Kangoo - w kwestii ofiarności charytatywnej - jest w czołówce aktorek w naszym kraju.

Kto z Nas może się poszczycić tym, iż na charytatywną aukcję oddał samochód za ponad 200 tys.zł a sam zostawił sobie poobijane 65-konne Kangoo ? Wielki Gest.

Anja Orthodox - wokalistka zespołu Closterkeller i jej Daewoo Matiz.

 

 

Orthodox znana jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole rockowym Closterkeller. Znana jest również z nieszablonowych wypowiedzi i ogromnej pasji muzycznej. Współpracowała także m.in. z takimi zespołami jak: Wilki, Sweet Noise, Voo Voo czy IRA. Pani Anja jest osobą znaną i publiczną, parę lat temu weszła w prestiżowy skład jury festiwalu TOPtrendy organizowanego przez telewizję Polsat. Matiza zakupiła w roku 1999 i jeździ nim do tej pory. Auto jest poobijane i ma charakter "śmietnika na kołach" i nijak ma się do ogromnej osobowości jego właścicielki. Jak sama opowiada, Matiza kupiła bo spodobał jej się na bilbordzie... ciekawe tylko, czy jeżdzi wersją BLACK... 

 

Wątpliwej sławy Matiza upatrzył sobie również Paweł Stasiak - lider "Papa Dance".

 

 

Pan Paweł znany będzie raczej pokoleniu, które wychowywało się w latach 80-tych, jako lidera zespołu Papa Dance - znanego m.in. z bujnych kiczowatych strojów i ciekawych fryzur. Po rozpadzie zespołu rozpoczął samodzielną karierę muzyczną pod pseudonimem Mr. Dance. W roku 2003 wrócił z zespołem pod nową nazwą "Papa D".

Drogi Panie Pawle, te papa... to Pan powinnien zrobić temu Matizowi. Żyjemy w kraju w którym Matiz nie gwarantuje rozwoju kariery, raczej ją wyhamuje a fanów wpędzi w fazę śmiechu. 3-cylindrowy silnik z charakterem elektrycznej ostrzałki do ołówków, nie jest w stanie nawet pełnić roli samochodu "z punktu A do punktu B". Nic więc dziwnego, że podczas treningów tańca do telewizyjnego show "Taniec z Gwiazdami" auto Pan Paweł, zostawiał daleko od miejsca docelowego, by papparazzi nie przyłapali w takim żęchu. W garażu Pawła jest jeszcze czerwone BMW Z3 - jest więc 1:1.

Bartłomiej Chruściński, zdj: Auta - Producenci / Osoby - mat. promocyjne