18:03
26 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

W poniedziałek rusza policyjna akcja Trzeźwa Autostrada

Zamieszczono dnia pt., 2018-08-03 11:55

W najbliższy poniedziałek 6 sierpnia w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego woj. pomorskiego przy współpracy policjantów z woj. kujawsko – pomorskiego przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Trzeźwa autostrada”.

Kierujący poruszający się w najbliższy poniedziałkowy poranek po autostradzie A1 na terenie województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego, mogą spodziewać się spotkania ze stróżami prawa, którzy będą kontrolować trzeźwość użytkowników dróg. Działania będą prowadzone na wszystkich węzłach autostradowych oraz wjeździe na autostradę w miejscowości Rusocin. 

Po raz trzeci policjanci w województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego będą wspólnie kontrolowali trzeźwość na autostradzie A1. Jak pokazują doświadczenia z wcześniejszych odsłon akcji, również na tej drodze dochodzi do przypadków kierowania na tzw. „podwójnym gazie”. Bardzo jaskrawym przykładem był przypadek kierującego pojazdem ciężarowym z naczepą w czerwcu br. Szczęśliwie dla innych użytkowników dróg, szybka reakcja policjantów z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim, uniemożliwiła kierowcy dalszą jazdę.

Źródło WRD KWP GDAŃSK