18:03
26 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Na drogach Pomorza trwa policyjna akcja... Prędkość. Są liczne kontrole

Zamieszczono dnia pt., 2018-08-03 12:06

Od piątku 3 sierpnia do niedzieli na terenie całego województwa pomorskiego realizowane będą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Prędkość”. Kierujący mogą spodziewać się częstych kontroli, zarówno przez patrole w oznakowanych radiowozach, jak również przez policjantów wykorzystujących nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideo rejestratory wykroczeń.

Przypominamy kierującym o konieczności stosowania się do ograniczeń prędkości. Ich nieprzestrzeganie jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, które niosą ze sobą duże ryzyko utraty życia i zdrowia. W okresie całego weekendu, policjanci korzystający między innymi laserowych mierników prędkości z wizualizacją, ale również wideo rejestratorów wykroczeń, będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg. Policjanci będą również zwracali uwagę na inne niebezpieczne zachowania kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. 

Policjanci przypominają – nadmierna prędkość jest przyczyną powstawania wypadków samą w sobie ale prowadzi również do skrócenia czasu na reakcję w przypadku podjęcia błędnych decyzji przez kierującego. Zdjęcie nogi z gazu pozwoli upłynnić ruch i dotrzeć bezpiecznie do celu podróży.

Źródło WRD KWP GDAŃSK