16:09
19 Wrzesień 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Działania TIR na Pomorskich drogach

Zamieszczono dnia pt., 2018-08-10 10:00

Od 3 sierpnia na terenie całego kraju trwają działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR”. Również na pomorskim odcinku autostrady i na drogach ekspresowych woj. pomorskiego policjanci ruchu drogowego będą czuwali aby przejazdy tymi drogami przebiegały bez utrudnień.

Okres wakacyjny sprzyja podróżowaniu co powoduje znaczny wzrost ruchu, w szczególności na drogach takich jak autostrady i drogi ekspresowe. Spotęgowany ruch sprzyja powstawaniu utrudnień w postaci zatorów drogowych, których skutki odczuwają wszyscy użytkownicy dróg. Ważną i dużą grupą uczestników ruchu drogowego są kierujący pojazdami ciężarowymi. Nieprawidłowe zachowania lub postój dużego pojazdu mogą dodatkowo negatywnie wpływać na płynność ruchu drogowego. 

Policjanci ruchu drogowego będą czuwali w najbliższym okresie aby ruch pojazdów ciężarowych odbywał się w sposób płynny. W trakcie działań policjanci skupią się na przypadkach powodowania tamowania ruchu drogowego oraz niestosowania się do ograniczeń zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe, który obowiązuje na trójmiejskim odcinku drogi ekspresowej S6 (obwodnicy trójmiasta). Dodatkowo uwagę policjanci zwrócą na pojazdy, których kierujący mogą niestosować się do wakacyjnych ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych, które obowiązują: 

- w piątki w godz.: 18.00-22.00,
- w soboty w godz.: 08.00-14.00,
- w niedziele w godz.: 08.00-22.00.

mat: Pomorska Policja + zdj.