18:03
26 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

XI Pokaz Aut 2018 parking przy Kuźni Wodnej w Oliwie

Zamieszczono dnia pt., 2018-08-31 22:56

Od ponad 10 lat w pierwszą niedzielę października wokół unikatowego obiektu techniki w Oliwie gromadzili się miłośnicy i pasjonaci zabytkowej motoryzacji z Pomorza Trójmiasta i nie tylko, obiekt w tym czasie stał się ikoną gdańskich zlotów motoryzacyjnych.

Jednak pasja i zamiłowanie do motoryzacji wśród pasjonatów zmobilizowała byłego organizatora do realizacji kolejnego pokazu tak jak w latach poprzednich ...to dobry znak dla nas i Gdańska

Organizatorzy: Tak więc zapraszamy wszystkich posiadaczy zabytkowych samochodów, jednośladów, klasyków jak i ciekawych pojazdów oraz wszystkich sympatyków automobili i automaniaków na kolejny jesienny Pokaz Aut w dniu 7 października 2018 r. w godz. 12-16 jak zwykle w piękne okolice Zabytkowej Kuźni Wodnej w Gdańsku - Oliwie.

Kończy się w Trójmieście sezon imprez związanych z zabytkową motoryzacją. Tradycyjnie, już kolejny rok z rzędu miłośnicy motoryzacji spotykają się ostatni raz oficjalnie w ramach "Pokazu Aut ". Później ich piękne old- i youngtimery trafiają do ciepłych garaży aby doczekać do wiosny. Jest więc ostatnia okazja w tym roku aby móc na żywo podziwiać wyjątkowe samochody z przełomu kilku dekad.

Zapraszamy już 7 października na parking przy Kuźni Wodnej: Klasyczne auta, ciekawe oldtimery oraz wiele, wiele więcej.
Gospodarzami imprezy będą: Dariusz Wilk, wieloletni kustosz Kuźni Wodnej, który zaprezentuje wizje stworzenia Pomorskiego Muzeum Techniki i Motoryzacji z ewentualną siedzibą w Gdańsku , projekt kolejnych wypraw pojazdów zabytkowych po Europie i nie tylko ,przedstawi również pomysł wyprawy dalekiego zasięgu do Mongolii oraz Bartłomiej Chruściński – dziennikarz motoryzacyjny, który przedstawi prelekcje dotyczącą ciekawych youngtimerów na rynku i tak naprawdę tego, czym jest youngtimer.

To tak początek zachęcamy wszystkich do współpracy przy tworzeniu pokazu i organizacji ,zgłoszenia można kierować bezpośrednio na wiadomość a FB wydarzenia!

Sama impreza już 7 pażdziernika o godz 12.00 !

mat. organizatora