05:04
19 kwiecień 2019
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tczew: Wykryli podróbki ubrań znanych marek za 40 tysięcy złotych

Zamieszczono dnia czw., 2018-09-13 11:28

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą z tczewskiej komendy zabezpieczyli w jednym z punktów handlowych na terenie miasta 546 sztuk podrobionych towarów znanych światowych firm. Wstępnie szacowane straty, na jakie zostały narażone poszkodowane firmy to kwota ponad 40 tys. złotych. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą od jakiegoś czasu zaczęli się przyglądać działalności jednego ze sklepów na terenie miasta. Funkcjonariusze mieli bowiem podejrzenia, że w lokalu można kupić tzw. „podróbki” markowych towarów. Wczoraj podejrzenia mundurowych potwierdziły się i na miejscu znaleźli 546 sztuk podrobionych towarów znanych światowych firm. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione towary z bezprawnie wykorzystanym logiem, wśród których były m.in. koszulki, bluzy, spodnie dresowe, skarpetki, bielizna męska, portfele i torby na zakupy. Przy wszystkich policyjnych czynnościach obecny był przedstawiciel poszkodowanych firm, który jednoznacznie orzekł, że zabezpieczone przez mundurowych przedmioty są podrobione. Wstępna wartość zatrzymanych przez policjantów tzw. podróbek oszacowana została na kwotę ponad 40 tys. złotych.

Zabezpieczone przedmioty śledczy prześlą do biegłego, który wyda opinię co do ich autentyczności i szczegółowo określi wartość strat. Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do 5 lat.

info/foto: KWP w Gdańsku