13:10
20 Październik 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Carter Gdańsk: Toyota Auris nie znika z rynku!

Zamieszczono dnia pt., 2018-09-14 10:29

Kilka dni temu poinformowano, że Toyota zastąpi w 2019 roku dobrze znaną w Polsce markę Auris marką Corolla. Mimo to Toyota Auris nie od razu przejdzie do historii, a nabywcy aut używanych mogą póki co spać spokojnie.

 
Według raportu  opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży pojazdów używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów, na polskim rynku pojawiło się w sierpniu bieżącego roku łącznie około 1 400 ofert sprzedaży Toyoty Auris.

Przeważnie oferowano wersje z nadwoziem hatchback (niemal 990 sztuk). Kombi doliczono się natomiast prawie 400 egzemplarzy.

"Modele Toyoty Auris jeszcze przez kilka najbliższych lat będą dostępne na rynku aut używanych. Z naszych danych wynika, że kupujący najczęściej szukają aut tej marki w wieku 4-7 lat. Kierowcy cenią je przede wszystkim za trwałość, funkcjonalność oraz relatywnie niskie koszty utrzymania, które to cechy mają olbrzymie znaczenie w przypadku samochodów używanych" - dowiadujemy się w sekcji PEWNE AUTO UŻYWANE w Toyota Carter Gdańsk.

Na polskich drogach najczęściej spotkać można Aurisa w wersji hatchback z silnikiem benzynowym, ze średnią wieku nieco ponad pięciu lat oraz średnim przebiegiem prawie 110 000 km.

Niemal 36% wszystkich Aurisów to auta z silnikami Diesla, natomiast hybrydy stanowią ponad 10%.

 

bch, zdj. mat. pras, zd. toyota