02:05
27 maj 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Strażnikom pomogła pewna kobieta

Zamieszczono dnia pt., 2018-09-14 11:19

Przytomna reakcja nastoletniej dziewczyny, profesjonalna akcja strażników miejskich oraz spontaniczne wsparcie ze strony przypadkowej kobiety. To była walka o ludzkie życie! W Brzeźnie na ulicy upadł mężczyzna. Miał szczęście, że wokół byli ludzie, którzy w okamgnieniu pospieszyli mu z pomocą. Poszkodowany trafił do szpitala.

Środa, 12 września. Około godziny 18:15 patrol z Referatu III jechał ulicą Hallera. Przy skrzyżowaniu z Dworską strażnicy zauważyli młodą kobietę, która rękoma dawała im znaki. Niezwłocznie zatrzymali radiowóz. Dziewczyna wskazała mundurowym leżącego mężczyznę. Był ułożony na trawniku w pozycji ustalonej bocznej, ciężko oddychał, charczał. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe.

Mężczyzna nagle zaczął tracić oddech. Od razu rozpoczęliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową. Ułożyliśmy poszkodowanego na plecach, udrożniliśmy mu drogi oddechowe i rozpoczęliśmy uciskanie klatki piersiowej. Nieoczekiwanie do prowadzonej przez nas akcji reanimacyjnej przyłączyła się pewna kobieta. Widząc co się dzieje uznała, że musi pomóc – opowiada młodszy specjalista Artur TyszkiewiczDziałania ratunkowe prowadziliśmy bez przerwy, do momentu przyjazdu karetki – dodaje.

Poszkodowanym zajęli się następnie ratownicy medyczni. I dopóki byli na miejscu, strażnicy udzielali im pomocy oraz asysty. Potem chory został zabrany do szpitala.

info/foto: www.strazmiejska.gda.pl